Tervetuloa Nuorisoseuraan -webinaarista lisäoppia työnantajana toimimiseen

Toteutimme keväällä ensimmäistä kertaa valtakunnallisen verkkomuotoisen perehdytyskoulutuksen uusille nuorisoseuralaisille. Tervetuloa Nuorisoseuraan -webinaarin ensimmäisessä osassa käsittelimme yhdistystoimintaa, nuorisoseurajärjestöä ja vapaaehtoistoimintaa. Webinaarin toisessa osassa paneuduimme puolestaan yhdistyksen talouteen ja varainhankintaan sekä verotukseen. Kolmannessa osassa käsittelimme nuorisoseuran viestintää. Saamamme palautteen perusteella kehitämme jatko-osia koulutukseen.

Webinaarien materiaalit (tallenteet ja diat) löydät Nuorisoseurojen uudesta materiaalipankista:
materiaalipankki.nuorisoseurat.fi

 

 

Tervetuloa Nuorisoseuraan -webinaari osa IV Työnantajana toimiminen
ke 21.8.2019 klo 18-20
Skype for Business

Tervetuloa Nuorisoseuraan -webinaarin neljännessä osassa käymme läpi Työnantajan oppaan nuorisoseuroille. Luvassa on tiivis tietopaketti niille seuroille, jotka toimivat työnantajina tai suunnittelevat työllistävänsä tulevaisuudessa.

Webinaari on suunnattu kaikille nuorisoseuralaisille ympäri Suomea ja se on maksuton. Webinaarin vetäjinä toimii Keski-Suomen Leipää ja Kulttuuria -projektin työhön valmentaja Riikka Järvinen.

ILMOITTAUDU MUKAAN 19.8. MENNESSÄ JA SAAT OSALLISTUMISLINKIN SÄHKÖPOSTIISI >>

 

Lisätietoja
Henna Liiri
044 207 3072 / henna.liiri@nuorisoseurat.fi